Słodka kwarantanna
16 marca 2020
No i stało się :). Natura zmusiła nas do zatrzymania się, zwrócenie swojej uwagi do własnego wnętrza. Ci którzy jeszcze nie zaczęli wcześniej swojego samorozwoju, to najwyższa pora :). Ale nie o tym dziś. Zacznijmy od słodkich przekąsek na lepszą pogodę ducha w tym wymagającym okresie.
Pyszne dla dla starszych i młodszych domowników, szybkie i proste w wykonaniu, a smakują rewelacyjnie :).
Owsiane kulki z kokosem i miodem:
- pół szklanki migdałów blanszowanych zmielone na drobno,
- 1 szklanka płatków owsianych,
- 4 łyżeczki sezamu,
- 1 szklanka wiórków kokosowych,
- 3/4 mąki pszennej
- pół szklanki cukru( kokosowy, brązowy, erytrol, ksilitol do wyboru)
- 1/3 kostki masła ( jeżeli masa się nie sklei trzeba jeszcze dodać)
- 5 łyżek miodu
- 1 jajko
- 100g czekolady pokrojonej drobno w kostkę.
Do dobrze rozdrobnionych migdałów dodajemy całą resztę, bez czekolady. Dodatkowo mielimy i dobrze mieszamy aż masło się rozdrobni i połączy składniki. Na koniec dodajemy czekoladę i dobrze mieszamy. Formujemy kulki i obtaczamy w płatkach owsianych. Układamy na blasze. Pieczemy 10-15 min w 200 stopniach. Ja przesadziłam początkowo z czekoladą, dlatego też kulki trochę popękały, dlatego dodawajcie czekoladę według uznania :).
Smacznego!
Komentarze
© 2026 PureYoga | designed by nave.pl



Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na ich wykorzystanie.