Młody jęczmień i chlorella – jesienny detox

27 września 2019

Czy na bieżąco jeździsz na przegląd swoim samochodem? Samochód ładnie wygląda, ale bez wymianu oleju, klocków hamulcowych i wielu innych rzeczy daleko nie zajedzie. wszyscy o tym przecież wiemy. Dlaczego też nie zadbasz o to, by podobnie potraktować swój organizm? Przecież też w nim zbierają się różne złogi, które zalegając mogą doprowadzić do różnych dolegliwości. Bardzo często o tym zapominamy, by robić takie rzeczy na bieżąco. Dopiero w pewnym momencie, gdy organizm zaczyna podupadać na zdrowiu, trafiamy do lekarza i często diagnoza jest jedna: leki, operacje i inne skomplikowane procesy leczenia. Dlatego warto już teraz pomyśleć o to by zadbać o swoje ciało od wewnątrz. Oczyszczając swoje komórki by wszystkie zaczęły pracować jak dobrze naoliwiona maszyna.

Przechodząc przez różne formy oczyszczania od paru lat jestem wierna jęczmieniowi i chlorelli. Dlatego zamierzam opowiedzieć Wam jakie dobroczynne działanie mają te dwa suplementy i dlaczego wybrałam właśnie je z pośród wielu.

Zielony jęczmień ma działanie prozdrowotne. Działa przeciwzapalnie, przeciwwirusowo i przeciwnowotworowo. Pomaga w leczeniu cukrzycy, chorób sercowo-naczyniowych oraz zmian skórnych. Wspomaga odchudzanie. Poza tym jest doskonałym źródłem witamin i minerałów oraz bogactwo egzogennych aminokwasów i błonnika pokarmowego. Posiada więcej witaminy C niż sok pomarańczowy oraz ma więcej beta karotenu niż marchew. Łagodzi bóle żołądka, stawów oraz zmniejsza stany zapalne w organizmie. Duża zawartość chlorofilu odkwasza organizm. Obniża poziom cholesterolu we krwi.

Chlorella natomiast wspomaga proces oczyszczania organizmu z toksyn. Jest to jeden z najlepszych prebiotyków naturalnych. Warto po nią sięgnąć w okresie jesienno- zimowym gdyż wspiera układ odpornościowy. Zmniejsza również ryzyko zachorowania na raka piersi. Przyczynia się do rozwoju zdrowych bakterii, które są przyjazne dla organizmu. Dzięki temu suplement ten wspiera pracę jelit i wspomaga procesy trawienne.
Ponadto chlorella wspomaga wchłanianie wielu składników odżywczych z układu pokarmowego. Skutecznie zwalcza gazy, zaparci oraz walczy z zatruciami pokarmowymi. Wiele badań wykazuje, że może to być również składnik, który wspomaga walkę z nadwagą.

Obecnie na rynku jest mnóstwo firm, które rekomendują te suplementy. Warto jednak przy wyborze zwrócić uwagę na ich jakość. Ja osobiście polecam firmę Green Ways, który stosuje od paru lat i ciągle jestem pod wrażeniem efektów ich działania.

Czas i pora zadbać o siebie od wewnątrz, a okres jesienny temu sprzyja. Dlatego też zachęcam do przemyśleń i chciałabym przekonać do zdrowego stylu życia tych, którzy jeszcze tego nie zrobili.

Jeżeli jesteś zainteresowany produktami Green Ways zachęcam do kontaktu ze mną 🙂

Komentarze

Kontakt

Jeżeli masz pytania odnośnie organizacji niepowtarzalnych warsztatów, zajęć indywidualnych lub chcesz po prostu dowiedzieć się więcej o projekcie PureYoga, zapraszamy do kontaktu poprzez formularz kontaktowy.

Znajdziesz nas również w mediach społecznościowych