Krem z dyni

24 września 2019

Uwielbiam kolory i smaki jesieni. Ten okres jest dla mnie niesłychanie wyjątkowy jeśli chodzi o pomysły kulinarne. Odkąd zaczęłam przygodę ze zdrowym odżywianiem, doceniłam jesienne warzywa i owoce. Nie ma nic bardziej przyjemniejszego niż przyrządzanie dań z produktów pełnych aromatu i smaku. Najlepsze oczywiście ekologiczne. Dlatego też, zawsze wizyty w moim rodzinnym domu kończą się ładowaniem toreb wszelkich cudowności prosto z ogródka. A ogródek jest magiczny. Powiem coś więcej na ten temat następnym razem :).

Każdy z Was pewnie ma swoje ulubione danie w danej porze roku. Moim ulubieńcem jesiennym, bez którego nie mogę się obejść jest krem z dyni.

Dynia jest cudownym warzywem posiadającym wartości odżywcze i lecznicze. Bogata w witaminy i minerały, posiada dużą zawartość cynku, pomaga zwalczać pasożyty w organizmie, nadciśnienie i choroby serca. Nie sposób zliczyć ile tych właściwości jest, dlatego wymieniam tylko parę.

Krem z dyni próbowałam już na wiele sposobów. Najczęściej sięgam po jeden przepis bez którego nie mogę się obejść: dynia z biała fasolą, porem i ziemniakiem. Kto nie próbował to bardzo polecam. Na pewno poprawi Wam humor swoim smakiem :).

Komentarze

Kontakt

Jeżeli masz pytania odnośnie organizacji niepowtarzalnych warsztatów, zajęć indywidualnych lub chcesz po prostu dowiedzieć się więcej o projekcie PureYoga, zapraszamy do kontaktu poprzez formularz kontaktowy.

Znajdziesz nas również w mediach społecznościowych