Joga on-line w czasach pandemii

14 czerwca 2020

Mijają trzy miesiące odkąd wirus COVID 19 pozamykał wszystkich w domach. Na początku pojawiały się różne emocje: zdziwienie, niedowierzanie, strach, lęk, a z drugiej strony poczucie chęci walki, by nie poddać się tej dziwnej sytuacji, która ogarnęła prawie cały świat.

Wszyscy zaczęli wspierać się przez media społecznościowe, by wspólnie motywować się do ćwiczeń wszelkiego rodzaju. Duża ilość osób, które wcześniej nie miały zbytnio czasu, by poświęcić się treningom, podjęła to wyzwanie by nie dać się chandrze. Często też część z nich zaczęła zmieniać swoje upodobania treningowe i dzięki temu joga zyskała jeszcze większą popularność. Oprócz poprawienia swojej kondycji fizycznej, joga daje nam ukojenie umysłu, relaksuje i wycisza.

Również i ja rozpoczęłam prowadzenie on-line. Na początku czułam się trochę dziwnie, ze względu na „gadanie do kamery”. Jednak szybko się przestawiłam i zaakceptowałam ten sposób pracy. Głównie ze względu na to, że brakowało mi ruchu, stałej praktyki ale również samego mówienia do kogoś, dzielenia się wiedzą, którą posiadam.

Każde zajęcia były i są nadal twórczym przeżyciem. Okazuje się, że praktyka w domu dodatkowo z innymi osobami znajdującymi się po drugiej stronie telefonu, może być ciekawa i nie musi być nudna. W domu można odnaleźć mnóstwo miejsc oraz przedmiotów, które służą jako zastępcze pomoce – i to jest dla mnie ciekawe, kreatywne i wciągające. Dzięki temu możemy wykonać mnóstwo dość skomplikowanych asan, nigdzie nie wychodząc.

Obecnie kluby zaczynają się powoli otwierać. Wszyscy ochoczo wracamy do zajęć grupowych. Ale co będzie dalej? Tego nikt nie wie. Na pewno pandemia rozpoczęła cykl nowych zdarzeń. Z jednej strony pokazała nam nasze ograniczenia, ale z drugiej otworzyła drzwi do nowych rozwiązań i pomysłów. Czy powinniśmy być wdzięczni za to co się stało? Powiem tyle, że nie tylko za to, ale za wszystko zawsze wdzięczni :).

Zapraszam Was nadal na zajęcia on-line w każdy poniedziałek i środę o 18.30 oraz piątki o 18.00 :).

Do zobaczenia!

Komentarze

Kontakt

Jeżeli masz pytania odnośnie organizacji niepowtarzalnych warsztatów, zajęć indywidualnych lub chcesz po prostu dowiedzieć się więcej o projekcie PureYoga, zapraszamy do kontaktu poprzez formularz kontaktowy.

Znajdziesz nas również w mediach społecznościowych